O nás

PM Diesel, s.r.o.

Prehľad a história spoločnosti

Spoločnosť P.M. Diesel s.r.o. bola založená v roku 2012 so sídlom v Žiline.

Naša primárna činnosť spočíva v zhodnocovaní použitých rastlinných olejov a tukov a zberu BRO- biologicky rozložiteľného kuchynského a reštauračného odpadu. Zabezpečujeme celý proces zhodnocovania týchto odpadov – zber rastlinných olejov a jedlých tukov, zber BRO odpadu aj ich ekologickú recykláciu. Všetko v súlade s platnou legislatívou Slovenskej republiky a Európskej únie, s prísnymi hygienickými a ekologickými predpismi a s ohľadom na životné prostredie a prírodu.

Po recyklácií v špeciálnom zariadení na spracovanie použitých olejov z nich vzniká ekologický produkt, palivo do dieselových motorov – bionafta ktorá sa momentálne podľa europskej legislatívy pridáva do klasickej fosílnej nafty v pomere 13%.

Snažíme sa tak komplexne riešiť odpadovú problematiku pre stravovacie zariadenia každého typu tak, aby mali so zbavovaním sa odpadov minimálne starosti a usporili maximum financií.

Pri našej práci kladieme dôraz na flexibilitu a kvalitný servis, preto naše služby využívajú reštaurácie, bufety, vývarovne ale aj veľké fabriky na celom území Slovenskej republiky.